T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Binalarda Enerji Verimliliğininin Artırılması Projesi

ENERJİ VERİMLİ BİNA TASARIMI YARIŞMASI

Değerlendirme Prosedürü

►    Takımlar, proje yüklemeleri için istedikleri medya aracını ve sunum tekniğini seçmekte serbesttir.
 
►    Projeler,  “Binalarda Enerji Verimliliğinin Artırılması Teknik Yardım Projesi” web sitesinde proje için ayrılan alanda toplanacaktır (beva.csb.gov.tr). Yüklenen dosyalara sadece jüri üyelerinin erişimi olacaktır. Yüklenen dosyalar için istenen nitelik ve nicelik “Yarışma Şartları” bölümünde verilmiştir.   
 
►    Teknik yardım ekibi, yarışmacıların isimlerini gizli tutarak tarafsızlığı garanti eder. Kayıt esnasında elde edilen hiçbir şahsi bilgi, jüri tarafından seçim yapılana kadar projeler ile ilişkilendirilmeyecektir. 
 
►    Her kategoriden 5 aday proje seçilecektir. Jüri üyeleri, seçilen her proje için yorum ve öneriler hazırlayacaktır. Bu yorum ve öneriler takım liderlerine verilecektir.Takımlar, bu yorum ve öneriler doğrultusunda çalışmalarının nihai halini hazırlayacak ve organizatöre teslim edecektir.
 
►    Kazanan projeler www.beva.csb.gov.tr sayfasında ilan edilecektir.
 
►    Teknik yardım ekibi, teslim edilen projeleri yayınlanması konusunda karar verme yetkisine sahiptir. Aday takımlar, ödül töreninde teşhir edilecek olan çalışmalarının basılı kopyası, maketi, vs. maliyetlerinin geri ödenmesi hakkına sahip olacaklar.